Cariere

Aici vezi joburile disponibile în cadrul CEC Bank.

cariere

Job în Galați

Administrator credite - Sucursala Galați, Serviciul Credite

Principalele responsabilități ale postului:

  •  Asigură utilizarea, monitorizarea și urmărirea rambursării creditelor acordate clienților Băncii, conform contractului încheiat și reglementărilor interne în vigoare;
  • Verifică contractele de credit, de garanții, polițele de asigurare; monitorizează îndeplinirea condițiilor stipulate la aprobarea facilităților de credit și permanența concordanță a acestora cu clauzele contractuale;
  • Urmărește rambursarea ratelor de credit, plata dobânzilor aferente la scadențele stabilite și încasarea comisioanelor și a altor sume datorate băncii de către clienți; face propuneri pentru adoptarea măsurilor necesare în cazul clienților care înregistrează dificultăți în rambursarea creditelor acordate, anterior transformării acestora în credite neperformante.

Cerințele minime de ocupare a postului:

  • Studii superioare sau studii medii;
  • 3 ani vechime în muncă;
  • 1 an experiență în domeniul specific de activitate constituie un avantaj;
  • Bune abilități de comunicare și relaționare;
  • Capacitatea de planificare și prioritizare a sarcinilor, de organizare și rezolvare de probleme;
  • Atenție la detalii;
  • Responsabilitate, integritate, confidențialitate;
  • Cunoașterea legislației bancare;
  • Cunoașterea unei limbi străine de circulație internațională și/ sau cursuri de specialitate, urmate în țară sau în străinătate, constituie avantaje;
  • Cunoștințe de utilizare a calculatorului (Excel și Word, cel puțin).

Candidații  interesați de această oportunitate și care satisfac cerințele de mai sus, pot transmite CV-ul insotit de scrisoare de intentie la Sucursala CEC Bank din Galati, pe adresa Str. Domnească nr. 26, Bl.  Modern sau pe e-mail: recrutare@cec.ro, până la data de 10 decembrie 2021.

Trimite CV-ul online

Câmpurile marcate cu steluță (*) sunt obligatorii

Descarcă model CV: Model CV
Atașează document txt / rtf / pdf / doc / docx / odt / ppt / pptx / odp / xls / xlsx / ods / jpg / jpeg (max. 10MB).
CAPTCHA